Jakie naprawy iPhone powinien wykonywać serwis

Produkty Apple cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie inaczej jest z flagowymi smartfonami tego producenta, a więc serią iPhone. Niestety starsze modele cierpią już na typowe bolączki dłużej użytkowanych telefonów. Akumulator potrafi trzymać krócej niż jeden dzień, zdarza się też że urządzenie jest eksploatowane z popękaną przednią szybką, która została uszkodzona w wyniku upadku. Sprawdzamy czy tego typu naprawy można wykonać samodzielnie, czy powinniśmy raczej bezwzględnie zdać się na serwis iPhone. Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Jak wymienia się baterię w iPhone?

Dawniej wymiana baterii w telefonach komórkowych była tak prosta, jak choćby w pilocie od telewizora. Wystarczyło otworzyć tylną klapkę, wyjąć stary i zużyty akumulator, po czym umieścić tam nowy. Zakup również nie był żadnym problemem, wystarczyło pójść do praktycznie dowolnego sklepu z artykułami GSM, albo zakupić baterię przez internet. Niestety to już przeszłość. Obecnie smartfony są całkowicie zamkniętymi urządzeniami i ich otwarcie wiąże się z bardzo ryzykownymi operacjami. Właśnie dlatego wymiana baterii iPhone to czynność, którą zdecydowanie powinien dokonywać profesjonalny serwis. Jeżeli nasz smartfon jest jeszcze na gwarancji, możemy pokusić się o skorzystanie z niej. Wtedy naprawa będzie darmowa, jednak rzadko w okresie gwarancyjnym akumulator ulega takiemu zużyciu, by dalszego użytkowanie telefonu nie było możliwe. Zwykle dzieje się to w okolicy czwartego lub piątego roku posiadania i intensywnego eksploatowania smartfona. Wtedy, gdy gwarancja nie będzie już obowiązywać, możemy wybrać dowolny serwis iPhone. Warto jednak zdecydować się na taki, który posiada dobre opinie innych klientów.

Czy można samemu wymienić szybkę?

Niestety również wymiana stłuczonego frontowego szkła nie jest zadaniem dla przeciętnego użytkownika. Można się bowiem nie tylko pokaleczyć, ale rzadko kiedy będziemy w stanie zrobić to dobrze, nie posiadając odpowiedniego doświadczenia, a także klejów. Ponowne złożenie telefonu do takiego stanu, by nadal był w pełni funkcjonalny i wodoodporny, to nierzadko wyzwanie nawet dla profesjonalnych serwisantów. Stąd wymiana szybki iPhone powinna być wykonywana z autoryzowanym serwisie Apple, bądź niezależnym punkcie serwisowym urządzeń GSM, ale koniecznie posiadającym dobrą renomę. Opinie na temat różnych placówek możemy bez problemu znaleźć w sieci, co umożliwi nam dokonanie trafnego wyboru konkretnego serwisu iPhone w naszej okolicy.

Poprzedni artykułAbonament telefoniczny dla firm i przedsiębiorstw
Następny artykułTechnologia VPN – jak chronić dane w sieci?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj