Naprawa MacBooka – kiedy warto, a kiedy nie?

Komputery firmy Apple odznaczają się oryginalnym designem, jakością wykonania oraz wydajnością. Nawet najlepszy sprzęt może jednak ulec uszkodzeniu. Warto wiedzieć, kiedy naprawa komputera jest dobrym rozwiązaniem.

Zbity ekran

Wymiana matrycy w MacBooku Pro oraz modelu Air to częsty problem, z którym zmagają się właściciele sprzętu marki Apple. Uszkodzenia te spowodowane są najczęściej zbyt dużym naciskiem kładzionym na delikatną strukturę komputera. W przypadku pęknięcia matrycy zanika obraz na ekranie. Uszkodzeń mechanicznych struktury nie da się naprawić. Koszt usługi wymiany matrycy uzależniony jest od konkretnego modelu sprzętu. Sam proces trwa zazwyczaj trzy godziny. Niektóre problemy zauważone przez użytkownika MacBooka nie są jednak związane z mechanicznym uszkodzeniem matrycy. Zdarza się, że awarii uległy elektroniczne elementy ekranu. W przypadku zauważenia smug i przyciemnionego obrazu warto skonsultować się z firmą, zajmującą się naprawą sprzętu Apple.

Wiele uszkodzonych elementów

Użytkownicy MacBooków, przekonani o niezawodności posiadanego sprzętu, zapominają o regularnej diagnostyce. Zdarza się także, iż małe uszkodzenia są ignorowane. Kumulowane usterki składają się więc na problematyczną awarię, wymagającą wielu zabiegów serwisowych. Koszt takich usług jest zazwyczaj dość duży i nieopłacalny.

Kontakt z cieczą

Zalanie komputera to częsty wypadek, którego konsekwencje są poważne. Problem komplikują także sami użytkownicy sprzętu Apple, włączając MacBooki zaraz po kontakcie urządzenia z cieczą. Naprawa płyty głównej zajmuje wiele czasu i wymaga sporych nakładów finansowych od właściciela komputera. Jeśli uszkodzeniu uległo niewiele elementów, wówczas można podjąć próbę ratowania sprzętu. Awaria często dotyczy jednak nie tylko płyty głównej, ale i klawiatury lub dysku twardego. W takich sytuacjach naprawa może okazać się kosztownym i mało opłacalnym wydatkiem.

Chcąc uniknąć kosztownych napraw, warto pamiętać, by dbać o swój sprzęt. Nawet jeśli komputer działa sprawnie, powinien on być raz na jakiś czas oddany w ręce specjalisty w celu kontroli jego podzespołów.

Poprzedni artykułZdalne prowadzenie szkoleń z Samsung Flip
Następny artykułSprzęt poleasingowy – najlepsze urządzenia w niskich cenach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj