Na co zwrócić uwagę, wybierając rejestrator jazdy?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem kamery samochodowej, to z pewnością warto, abyś wybrał model, który będzie posiadał ciekawe funkcjonalne dodatki. Pozwolą na dużo wygodniejszą jazdę i szereg zabezpieczeń w razie drogowych wydarzeń. Na co zatem zwrócić uwagę, gdy myślimy nad zakupem wideorejestratora?

Rozmiar urządzenia oraz montaż

Kamera samochodowa przybiera różne formy, oraz rozmiary. Niekiedy mamy do czynienia z podłużnymi modelami, okrągłymi lub kwadratowymi. Najlepiej jednak sprawdzą się te, które nie są dużych rozmiarów. Rejestrator jazdy, który umieszczony jest na szybie auta, nie powinien zajmować zbyt dużo miejsca, aby nie ograniczać widoczności. Wpływa to na bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Jest jednak minus tego rozwiązania – małe urządzenia będą posiadały relatywnie mniejszy ekran. Obsługa kamery może być przez to nieco bardziej utrudniona. Warto wziąć pod uwagę, gdzie umieszczamy urządzenie. Mamy do wyboru nie tylko przednią szybę, ale również lusterko wsteczne. Dlatego kształt, jak i wielkość rejestratora zależy tylko i wyłącznie od nas i tego, czego oczekujemy od urządzenia pod względem obsługi i funkcjonowania.

Rozdzielczość i obiektyw kamery

Jakość filmów zależy w głównej mierze od rozdzielczości, jaką mamy w danym urządzeniu. Obecnie swego rodzajem standardem są rejestratory o jakości Full HD (1920 x 1080). Podczas wyboru urządzenia zwróć uwagę na rozdzielczość, ponieważ niektóre modele oferują nam również wyższą jakość, np. 2.5K lub 4K. Z pewnością po obejrzeniu filmu na komputerze w rozdzielczości choćby 2.5K zauważymy znaczą różnicę. Obraz będzie czytelny oraz wyraźny.

Obiektyw również pełni ważną funkcję. Warto oprzeć się o parametrach, które zapewnią jasny, przejrzysty obraz. Kolejny standard to F2.0, która mówi o świetle obiektywu. Im mniejsza liczba, tym lepiej, ale nie sugerujmy się tym, aby nie nabyć kamery o zbyt jasnym obrazie, ani zbyt ciemnym obiektywie.

Kąt widzenia w urządzeniu powinien być szeroki, aby złapać nie tylko to, co dzieje się z przodu kamery, ale również i z boku, a więc na pasach ruchu obok. Do tej pory największy kąt widzenia, który można spotkać w kamerach to 170 stopni.

Dodatki i funkcje

Wideorejestratory często wyposażone są w różne dodatkowe funkcje, które mają na celu usprawnić korzystanie z urządzeń. Zdecydowanie przydatny okazać się może nadajnik GPS. Rejestruje nie tylko naszą trasę oraz wskazuje nam drogę, ale przede wszystkim dokładnie mierzy prędkość, z jaką się poruszamy. Kolejnymi dodatkami, które mogą okazać się potrzebne to WiFi oraz Bluetooth. Będziemy mogli swobodnie przesyłać filmy oraz zdjęcia z kamery na telefon, a także podglądać obraz na żywo na smartfonie. Wśród innych pozostałych parametrów z pewnością musimy wspomnieć o czujnikach ruchu, wstrząsów, a także trybach pracy: parkingowy, detekcja ruchu czy tryb nocny. Warto wybrać rejestrator, który spełni nasze wymagania, a także okaże się niezwykle intuicyjny oraz funkcjonalny. Odpowiednie kamerki do samochodu SmartCams to urządzenia, które sprawdzą się podczas codziennych sytuacji na drodze.

źródło zdjęcia: freepik.com

Poprzedni artykułPierwsze komputery
Następny artykułCzy telewizor w domu jest niezbędny?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj