Jak założyć bloga na WordPress

Aby założyć własnego bloga – prywatnego lub firmowego, wcale nie potrzeba wielu środków, ani czasu. Wystarczy wykupić domenę i hosting, a następnie wybrać odpowiednią platformę blogową. Jak założyć bloga na WordPress? To wcale nie jest takie trudne!

Jak założyć bloga na WordPress – od czego zacząć?

Jak założyć bloga na WordPress? Najlepiej zacząć od pobrania WordPress z oficjalnej polskiej strony platformy. Jeśli jesteśmy początkujący i nie mamy dużych wymagań, ponieważ blog nie będzie pełnił funkcji biznesowych, można skorzystać także z darmowego hostingu i domeny oferowanej przez WordPress.

Instalacja WordPress przebiega w sposób automatyczny i nie wymaga wielkich ingerencji ze strony użytkownika. Po zainstalowaniu oprogramowania i skonfigurowaniu konta ukaże nam się panel administracyjny, z którego pomocą będziemy mogli zarządzać naszym blogiem. Cały proces trwa około 2 – 3 minuty.

Jak założyć bloga na WordPress – dlaczego warto?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Dlaczego tak jest? Wokół platformy zbudowała się duża, zaangażowana społeczność, dzięki której blogerzy mogą liczyć na pomoc w kłopotliwych sytuacjach.

System CMS bardzo łatwo spersonalizować i rozbudować, ponieważ posiada on kilkanaście tysięcy wtyczek oraz tysiące szablonów graficznych (wiele z nich jest darmowych). WordPress zawdzięcza swoją sławę także temu, że jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga znajomości języka HTML.

Co zrobić, gdy nie potrafimy poradzić sobie sami z WordPress?

WordPress to bardzo przyjazna platforma, ale aby w pełni wykorzystać jej możliwości, często konieczna jest zaawansowana znajomość systemów CMS oraz internetowego marketingu. Samo postawienie bloga to dopiero wierzchołek góry lodowej – kolejny krok to zainstalowanie odpowiednich i funkcjonalnych wtyczek, spersonalizowanie bloga, a także wypełnianie go contentem, który będzie wartościowy z punktu widzenia czytelników i robotów Google. Aby blog nie pozostał niezauważony w sieci, warto zadbać o odpowiednią optymalizację i SEO. Nie należy zapominać także o kwestiach bezpieczeństwa – przecież nie chcielibyśmy, by na nasze konto włamał się ktoś, kto jest do tego niepowołany?

Potrzebujesz pomocy z WordPress? Zależy Ci na nowoczesnej i responsywnej stronie internetowej dla swojej firmy? Polecamy firmę Sirius Pro. To prawdziwi eksperci od WordPress, którzy pomogą Ci postawić witrynę – profesjonalną wizytówkę dla Twojego biznesu, a także wdrożyć dochodową kampanię reklamową w Internecie!

Partner artykułu:

Blog WordPress i SEO

Poprzedni artykułSkaner 3D – popularne zastosowania
Następny artykułAudyt informatyczny RODO, czyli retusz w IT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj