Najczęściej naprawiane iPhone’y

Telefony Apple to bardzo solidne urządzenia, które od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zapytaliśmy pracowników serwisu AppleFix, o to, jakie iPhone’y najczęściej są oddawane przez klientów do naprawy. Niektóre modele mogą Cię zaskoczyć!

iPhone 5S i SE

Mimo że od premiery tych dwóch iPhone’ów minęło już kilka ładnych lat, to wciąż wielu użytkowników korzysta z nich na co dzień. Do serwisu AppleFix zgłaszają się klienci głównie na wymianę baterii. Po około 500 cyklach ładowania akumulator nie jest w stanie utrzymać ładunku. Osoby, które zwlekały z wymianą miały problemy z uszkodzoną obudową. Dzieje się tak, ponieważ bateria zaczyna „puchnąć”, co prowadzi do uszkodzenia wielu podzespołów. Zdarza się, że w iPhone’ach SE oraz iPhone’ach 5S uszkodzeniu ulega głośnik. Naprawa iPhone’a w dobrym serwisie Apple nie jest kosztowna.

iPhone 6

iPhone 6 był przełomowym smartfonem w historii Apple. Niestety, ale pierwszy model z 4,7-calowym ekranem nie był perfekcyjny. Wielu użytkowników miewało często problemy z niedziałającym dotykiem lub pojawiającymi się na ekranie kolorowymi paskami. Jedynym rozwiązaniem jest udanie się do serwisu iPhone we Wrocławiu na wymianę całego wyświetlacza. Pamiętaj, aby poprosić serwisanta o zastosowanie oryginalnego panelu. Niestety, ale nieoryginalne wyświetlacze nie sprawdzają się najlepiej.

iPhone 6S

Popularną przypadłością iPhone’a 6S było jego przypadkowe wyłączanie w niskich temperaturach. w tych modelach telefonów zdarza się również nadmierne przegrzewanie i wyraźny spadek wydajności. Podobnie, jak w iPhone’ach 5S, czy SE winę za to ponosi bateria. Zużyty akumulator wymaga jak najszybszej wymiany, ponieważ z czasem objawy będą się tylko pogarszać.

Niektóre modele iPhone’ów SE miały kłopot z zacinaniem się i brakiem możliwości ich włączenia. Często odpowiedzialna za to jest pamięć NAND, której uszkodzenie uniemożliwia normalne korzystanie z telefonu. Jedyną opcją jest skorzystanie z profesjonalnej naprawy w serwisie Apple.

iPhone 7

iPhone 7 był pierwszym smartfonem, który otrzymał obudowę odporną na działanie wody zgodnie z certyfikatem IP67. To sprawiło, że wiele osób zaczęło zabierać ze sobą telefon na basen, a także brać z nim prysznic. Takie praktyki nie kończyły się najlepiej, ponieważ podzespoły uległy zalaniu. Ochrona przed wodą iPhone’a 7 nie jest tak dobra, jak mogłoby się wydawać. Jeśli Twój smartfon uległ zalaniu, to jak najszybciej wysusz go i udaj się do serwisu Apple. Większość urządzeń można uratować, choć do tego niezbędna jest szczegółowa diagnostyka wszystkich podzespołów.

iPhone X

Kolejny przełomowy telefon pojawił się w 2017 roku. Apple po raz pierwszy wykorzystało ekrany OLED-owe, które charakteryzują się lepszym odwzorowaniem kolorów i idealnym kontrastem. Jednak ta technologia ma dużą wadę, jaką jest możliwe wypalanie się wyświetlacza. W praktyce oznacza to, że na panelu pojawiają się ślady po przeglądanych stronach internetowych, czy wykorzystywanych aplikacjach. Taka poświata z czasem zaczyna być widoczna coraz mocniej. Wykonana w serwisie Apple wymiana całego wyświetlacza rozwiąże ten problem, A ty znowu będziesz mógł cieszyć się swoim telefonem.

Poprzedni artykułCzy warto naprawiać telefon przed sprzedażą? Które naprawy opłaca się przeprowadzić przed sprzedażą telefonu
Następny artykułTelefony Apple – popularne wśród Polaków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj