Testowanie oprogramowania – dowiedz się więcej!

Czy testowanie oprogramowania jest potrzebne przedsiębiorcom wchodzącym na rynek? Dlaczego  testowanie aplikacji mobilnych jest tak ważne dla małych oraz dużych biznesów?

  1. Testowanie oprogramowania- co to jest?
  2. Testowanie aplikacji mobilnych- jakie aplikacje?
  3. Testy wydajnościowe- co zyskujesz?

Testowanie oprogramowania – co to jest?

Zastanawiasz się, czym jest testowanie oprogramowania? W jaki sposób ma to poprawić funkcjonowanie aplikacji? Jeżeli decydujesz się na otworzenie swojej własnej platformy czy też aplikacji, z pewnością będziesz starać się, aby zwiększyła ona swoją popularność. Wiąże się to ze zwiększonym ruchem w sieci na serwerach Twojej aplikacji czy strony www. Duży ruch na Twojej stronie brzmi jak marzenie? Z pewnością, jeśli tylko strona czy aplikacja będą w pełni wydajne. Co w przypadku, gdy strona będzie się zacinać lub bardzo powoli ładować? Możesz bezpowrotnie stracić Klientów, o których zabiegałeś przez wiele miesięcy. Aby tego uniknąć zaleca się testy wydajnościowe, które sprawdzają działanie aplikacji oraz strony www pod określonym obciążeniem. Zastanawiasz się, jakie aplikacje mogą zostać poddane pod testowanie aplikacji mobilnych? Czytaj dalej!

Testowanie aplikacji mobilnych- jakie aplikacje?

Tak naprawdę testowanie aplikacji mobilnych może dotyczyć bardzo wielu różnorodnych aplikacji czy serwisów. W pierwszej kolejności z pewnością można wymienić testowanie serwisów www oraz sklepów e-commerce. Ze względu na coraz większy rozwój branży e-commerce należy wziąć pod uwagę sklepy dostarczające produkty dla szeregu różnorodnych branż- spożywcza, modowa, produkcyjna, samochodowa itp. Zwróć także uwagę na fakt, że testy wydajnościowe mogą być także przeprowadzane na aplikacjach mobilnych, API, systemach klasy ERP oraz IoT. Szerokie zastosowanie, jakie daje testowanie aplikacji mobilnych pozwala także na przeprowadzenie testów na platformach VoD, które ze względu na jesienno – zimowy okres w są w pełni  rozwoju popularności.

Testy wydajnościowe – co zyskujesz?

Nie jesteś pewny, czy testy wydajnościowe sa Ci potrzebne? Przekonasz się, że tak! Testy wydajnościowe pozwolą Ci na przygotowanie się w odpowiedni sposób na znaczący wzrost liczby użytkowników. Dzięki temu Twoja aplikacja mobilna będzie działać płynnie, a Ty nie będziesz musiał martwic się o ewentualne straty wynikające z utraty potencjalnych Klientów. Ponadto pamiętaj o tym, że każdy przestój systemu będzie powodował strat, ponieważ jeżeli nie zyskujesz, to potencjalnie tracisz. Jeżeli jesteś przedsiębiorcom, który dopiero wkracza na rynek, z pewnością zdajesz sobie sprawę, z jaki wielki stratami finansowymi wiąże się utrata dopiero zyskanych Klientów.

Poprzedni artykułZnaczenie chmury w branży telekomunikacyjnej
Następny artykułLampy pierścieniowe i namioty bezcieniowe – co warto o nich wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj