Jaki Internet bez limitu wybrać?

Internet bez limitu to usługa często poszukiwana, ale czy w przypadku Internetu mobilnego brak ograniczeń korzystania z sieci jest możliwy, skoro operatorzy podają konkretne ilości danych do spożytkowania? Otóż oferty te opierają się na dwóch etapach ich eksploatacji: pierwszy etap to dostępność usługi w standardzie LTE dla ilości danych uwzględnionych w umowie. Po ich wykorzystaniu następuje drugi etap realizacji usługi, czyli nieograniczony dostęp do sieci w zwolnionym tempie. Zatem Internet bez limitu to faktycznie Internet stale dostępny w określonej cenie, z podziałem usługi na etap przed i po wykorzystaniu danych w szybkości LTE.

Co to jest LTE?

Skrót LTE (ang. Long Term Evolution) oznacza zaawansowaną generację Internetu mobilnego, która korzysta z rozbudowanej infrastruktury telefonii komórkowej, dostępnej niemal w całej Polsce. Dzięki rozwiniętej strukturze, LTE stanowi kilkukrotnie szybszy standard przesyłu danych w porównaniu z powszechną do niedawna technologią 3G. Jest to idealne połączenie cech przenośnego Internetu (czyli takiego, który zawsze można mieć przy sobie –w domu, w pracy, w podróży) z wydajnym działaniem, porównywalnym jakościowo do Internetu przewodowego.

Jak sprawdzić prędkość Internetu mobilnego?

Internet bez limitu działa w różnych prędkościach, w zależności od stopnia wykorzystania pakietu czy miejsca, w którym znajduje się obecnie użytkownik. Aby zweryfikować jaką prędkość osiąga Internet w telefonie czy na komputerze, należy skorzystać z prostych, powszechnie dostępnych narzędzi internetowych, dostępnych na stronach www. Oferowany jest także szereg aplikacji mobilnych, dzięki którym można sprawnie zweryfikować szybkość łącza bezpośrednio na telefonie.

To, jaką prędkość osiągnie Internet zależy od kilku czynników. Szybkość łącza warunkuje w dużej mierze lokalizacja – należy zatem sprawdzić mapę zasięgu i określić czy w konkretnej miejscowości jest dostępna technologia LTE. Na większości obszaru Polski nie ma z tym żadnego problemu, niewielkie luki w dostępności technologii można zaobserwować sporadycznie w mniejszych miejscowościach.

Prędkość transferu Internetu zależy także od urządzenia, na jakim Internet jest przeglądany – w szczególności należy mieć to na uwadze korzystając z urządzeń starszej generacji, które mogą jeszcze nie obsługiwać standardu 4G. Należy także sprawdzić czy karta SIM obsługuje LTE – istnieje szansa, że choć urządzenie pozwala na korzystanie z najnowszej technologii, karta SIM może obsługiwać jedynie starszą technologię.

Szybkość Internetu bez limitu dodatkowo warunkuje odległość od najbliższego nadajnika oraz liczba użytkowników, która w danej chwili korzysta z sieci. Dodatkowe czynniki to także warunki atmosferyczne, ukształtowanie terenu oraz gęstość zabudowy wśród której znajduje się użytkownik.

Na jaką ofertę Internetu bez limitu warto się zdecydować?

Brak ograniczeń w ilości danych do wykorzystania, bezkonkurencyjna szybkość, powszechna dostępność, mobilność – to najważniejsze cechy, którymi wyróżnia się Internet mobilny w sieci OTVARTA. To sprawdzony operator, któremu zaufały już tysiące zadowolonych użytkowników. Najlepszy Internet LTE  w OTVARTA – w ofercie bardzo różne pakiety Internetu, poczynając od najmniejszych (5GB/miesiąc) do znacząco rozbudowanych (100GB + 200GB w nocy/miesiąc). Tutaj każdy użytkownik odnajdzie wariant idealnie dostosowany do swoich potrzeb. Więcej informacji na temat poszczególnych pakietów Internetu można znaleźć na stronie www: otvarta.pl

Poprzedni artykułAparaty bezlusterkowe – co warto o nich wiedzieć?
Następny artykułCzy gry potrafią zastąpić rzeczywistość?

1 KOMENTARZ

  1. Mi oferta Play na 6BG na telefonie w zupełności wystarcza – wydaje się mało, ale tak naprawdę używam go cały czas poza domem, a nie udało mi się jeszcze go „zużyć” do końca 🙂 to chyba jakaś formuła unlimited była

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj