Czy warto naprawiać telefon przed sprzedażą? Które naprawy opłaca się przeprowadzić przed sprzedażą telefonu

Uszkodzony telefon nie jest zbyt atrakcyjny dla potencjalnego nabywcy, ponieważ będzie on musiał rozwiązać problem na własną rękę. W tym artykule podpowiemy, z jakimi usterkami warto udać się do serwisu przed sprzedażą, a także czy jest to opłacalne.

Uszkodzony telefon na sprzedaż – czy warto go wystawić? 

Uszkodzenie telefonu może powstać w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub innej losowej sytuacji. W takich chwilach użytkownicy, zamiast udać się do serwisu na naprawę myślą, jak najszybciej pozbyć się urządzenia, aby zastąpić je całkowicie nowym modelem.

Oczywiście w takiej praktyce nie ma nic złego, jednak przed sprzedażą warto się zastanowić czy jest to opłacalne. Na portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych można znaleźć setki ogłoszeń z uszkodzonymi telefonami. Zwykle od w pełni sprawnych modeli są one tańsze o 20-30%, choć zdarzają się przypadki, że chcąc sprzedać telefon sprzedający wystawia go za 50% wartości.

Potencjalny nabywca zdaje sobie sprawę z ewentualnych wydatków. Zwykle, istnieje ryzyko, że poza wspomnianą usterką w smartfonie będzie niesprawne coś jeszcze. Na zniszczony telefon nie ma gwarancji, dlatego jego sprzedaż jest bardzo trudna. Wiele usterek można naprawić w serwisie w bardzo atrakcyjnych cenach. Aby nie stracić majątku podczas naprawy można skorzystać z wysokiej jakości zamienników, które są dobrym kompromisem pomiędzy jakością, a atrakcyjną ceną. W pełni sprawne, odświeżone urządzenie na pewno przyciągnie potencjalnych klientów.

Usterki, które warto naprawić przed sprzedażą 

  1. Wymiana ekranu

Wymiana ekranu opłaca się szczególnie w takich telefonach jak iPhone 7, czy iPhone XS. Brak reakcji na dotyk i kolorowe paski na ekranie sprawiają, że normalne korzystanie z urządzenia nie jest możliwe.  Przykładowo, wymiana wyświetlacza iPhone XS to koszt 1049 złotych, a 380 złotych dla iPhone’a 7.

  1. Wymiana szybki Iphone

Ta usługa opłaca się najbardziej, ponieważ użytkownik może niskim kosztem przywrócić telefon do idealnego stanu. Zbita szybka w iPhone’ach 8 i innych objawia się charakterystycznym pęknięciem przypominającym pajęczą sieć. Warto wiedzieć o tym, że dotyk, jak i wyświetlacz powinny w pełni działać. Koszt naprawy zbitej szybki w iPhonie 8 wynosi około 349 złotych.

 Wymiana szybki Iphone

  1. Naprawa obudowy

Wgniecenia i zarysowania na telefonie często obniżają jego wartość. Wymiana całej obudowy, bądź jedynie tylnej szybki przywróci smartfonowi dawny blask. Wymiana samej zbitej szybki tylnej iPhone’a 8 kosztuje 399 złotych. W przypadku całej obudowy dla tego modelu trzeba liczyć się z kosztem 599 złotych.

  1. Wymiana głośnika rozmów

Usterka głośnika w iPhone’ach zdarza się często. Na szczęście naprawa tego elementu nie jest kosztowna i przed sprzedażą warto ją wykonać. Cena takiej usługi wynosi około 200 złotych. W przypadku nowszych smartfonów takich jak iPhone X, XS czy XR trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 350-400 złotych.

Jakich usterek nie warto naprawiać?

Do usterek, których nie warto naprawiać przed sprzedażą można zaliczyć uszkodzenia płyty głównej, a także pamięci NAND. Zwykle wymiana takich podzespołów kosztuje przynajmniej kilkaset złotych. Dla klientów mało opłacalne jest naprawianie zalanych smartfonów. Niestety, ale przedostanie się cieczy pod obudowę może wiązać się ze sporymi kosztami. Jeśli zamierzasz jednak korzystać ze smartfona i nie planujesz jego sprzedaży, to na pewno taka naprawa będzie tańsza niż zakup całkowicie nowego telefonu.

 

Poprzedni artykułFiat – to już 100 lat!
Następny artykułNajczęściej naprawiane iPhone’y

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj