Naprawa telefonów

Smartfony posiada w obecnych czasach niemalże każdy człowiek. Niestety, urządzenia te stosunkowo często psują się i trafiają do naprawy. Warto wiedzieć, co najczęściej ulega awarii.

Co najczęściej psuje się w smartfonach?

Warto zwrócić uwagę na to, co najczęściej psuje się w obecnych smartfonach. Co ciekawe, najczęściej usterki są uzależnione od tego, jaki dany telefon posiada system operacyjny. W przypadku Androida więc, najczęściej psuje się wydajność telefonu (aż 34 procent) oraz aparat (14 procent). Problemy mogą być także z mikrofonem i ładowaniem baterii (kolejno 9 i 7 procent).

W przypadku usterek w telefonach iPhone, posiadacze ich najczęściej skarżą się na działanie funkcji Bluetooth (9 procent), Wi-Fi (8 procent) i zestawu słuchawkowego (8 procent). Stosunkowo często ulega także awarii sieć komórkowa, czyli Internet (4 procent).

Należy także wspomnieć, że – niezależnie od systemów operacyjnych – bardzo często do naprawy trafiają telefony komórkowe z uszkodzoną szybką. Ta ulega szkodzie niezwykle często. Wszystko między innymi przez liczne upadki, nieostrożność właścicieli i tym podobne. Zdarza się bowiem nawet, że niektórzy zapominają o tym, że mają telefon w tylnej kieszeni spodni i… siadają na nim, co skutkuje właśnie jest zepsuciem.

Inna awaria to słaba bateria w telefonie. Z czasem szybko się rozładowuje, przez co bardzo ciężko jest stosować smartfon tego typu. Warto także zwrócić uwagę na częste zacinanie się urządzeń.

W zdecydowanej większości wspomnianych już przypadków wystarczy jedynie wyczyścić telefon, bądź wyzerować pamięć. Jeśli w grę wchodzi słaba bateria, warto ją wymienić, a kiedy pęknięta szybka przeszkadza w użytkowaniu telefonu – należy ją po prostu wymienić u specjalistów.

W momencie, kiedy usterka jest związana z systemem operacyjnym, najczęściej wystarczy zrestartować telefon, bądź go wyczyścić. Usterki techniczne lub związane z niektórymi częściami mogą być o wiele bardziej skomplikowane.

Ci, którym właśnie zepsuł się telefon, powinni niezwłocznie udać się do specjalisty, który pomoże rozwiązać niemal każdy problem. Jednym z nich jest polecany przez nas serwis telefonów komórkowych AMserwis https://amserwis-gsm.pl/Jest to działający na terenie Pomorza od wielu lat profesjonalny sklep świadczący szeroko pojęte usługi z zakresu naprawy telefonów, tabletów i komputerów.

Poprzedni artykułLustrzanki cyfrowe – odkryj radość fotografowania na nowo!
Następny artykułKontrola rodzicielska. Jak sprawdzać smartfon dziecka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj