Profesjonalne akcesoria foto-video – małe dodatki, duża funkcjonalność

Niejednokrotnie zastosowanie z pozoru mało istotnych akcesoriów sprawia, że wykonywanie obowiązków staje się bardziej efektywne. Ta sama zasada dotyczy filmowania i fotografowania, bowiem w tych dziedzinach szczególnie liczy się wszechstronność. Zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni kamerzyści korzystają z wielu udogodnień, aby móc bardziej skupić się na wykonywaniu obowiązków.

Użyteczne akcesoria

Dodatki do aparatów fotograficznych i kamer są najczęściej wykorzystywane podczas pracy w terenie. Niejednokrotnie korzystając z drogiego sprzętu użytkownik chce mieć pewność, że przez przypadek nie wyślizgnie się on z ręki podczas fotografowania w skupieniu np. ptaków. Choć stosowanie statywu gwarantuje wysokiej jakości nieporuszone zdjęcia oraz ujęcia, dla niektórych użytkowników noszenie nawet lekkiego sprzętu jest niekomfortowe. Zatem jak zabezpieczyć go przed upadkiem?

  • Zestawy kotwic wyróżniają się ekstremalną wytrzymałością kilkunastokrotnie przewyższającą wagę większości najpopularniejszych aparatów. Są kompatybilne z paskami, które przewiesza się przez szyję. Zastosowanie delikatnego, aczkolwiek wytrzymałego materiału powoduje, że akcesoria są bezpieczne dla sprzętu i nie powodują żadnych uszkodzeń. Ponadto same kotwice charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, które w połączeniu z bardzo niską wagą sprawiają, że użytkowanie akcesorium jest praktycznie niewyczuwalne. Co więcej, zestaw jest sprzedawany w przystępnej cenie, a w jego skład wchodzi kilka sztuk, dzięki czemu można wykorzystać je z kilkoma urządzeniami. W sklepach internetowych znajdują się również zestawy z dwoma zaczepami dodatkowo zwiększającymi funkcjonalność akcesoriów.
  • Przykładowo w sklepie creativetools.pl znaleźć można również uchwyty wykonane z niezwykle trwałego anodyzowanego aluminium odpornego na uszkodzenia mechaniczne, które są przeznaczone m.in. do wąskich aparatów. Najlepiej współpracują z kompaktami i bezlusterkowcami, ale nie tylko. Dwa otwory na pasek umożliwiają szybką instalację i komfortowe użytkowanie w praktycznie każdych warunkach. Kompaktowa konstrukcja w żaden sposób nie wpływa na funkcjonalność aparatu. Użytkownik ma swobodny dostęp do wszystkich portów oraz gniazda na karty pamięci. Kolejną zaletą tego typu uchwytu jest solidna śruba kompatybilna z większością najbardziej popularnych modeli aparatów i kamer, które są wyposażone w standardowy gwint przeznaczony do zamontowania statywu.

Podsumowanie

Ponadprzeciętna wytrzymałość sprawia, że uchwyty i kotwice mogą współpracować nawet z ciężkim profesjonalnych sprzętem bez ryzyka uszkodzenia urządzenia. W większości przypadków wysokiej jakości akcesoria są drogie, jednak cena wyżej opisywanych produktów jest stosunkowo niska. Odpowiednie zabezpieczenie kamery lub aparatu powinno być kluczową kwestią nie tylko dla profesjonalistów, ale również dla początkujących fotografów i kamerzystów. Niektóre modele aparatów charakteryzują się podwyższą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, jednak upadek z wysokości na twarde podłoże w większości przypadków kończy się trwałym uszkodzeniem.

fot. materiały prasowe

Poprzedni artykułCzy warto inwestować w komputery używane?
Następny artykułSystemy zarządzania zasilaniem – firma APC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj