Kamera – niemy świadek wydarzeń sportowych

Kamera to urządzenie mniej popularne niż aparat. Mimo tego są sytuacje, w którym sprawdza się lepiej. Czy to urodziny, wesele bądź inna rodzinna uroczystość, czy to wakacyjny urlop albo wydarzenia sportowe, kamera umożliwi nagranie niepowtarzanych chwil i odtwarzanie ich w dowolnym momencie. Przekonaj się, jak wybrać kamerę do zastosowania sportowego.

Tradycyjne kamery do nagrywania rozgrywek sportowych

Różne rodzaje kamer sprawdzają się w różnych sytuacjach. Jeśli chcesz nagrywać wydarzenia sportowe jako bierny obserwator, np. rodzic dziecka biorącego udział w meczu, zawodach konnych czy innym konkursie sprawnościowym, wystarczy Ci klasyczna kamera. Przykładowo kamery Sony (https://fotoforma.pl/kamera-cyfrowa-sony-fdr-ax700.html) mogą nagrywać wydarzenia w najwyższej jakości 4K HDR i z niedostępną wcześniej szczegółowością. Na dużym ekranie obejrzysz niepowtarzalny moment wbicia piłki do bramki czy przekroczenia mety.

Wspomniane kamery Sony ze specjalnie wykonaną optyką Zeiss umożliwiają zarejestrowanie zarówno krajobrazów (i wydarzeń sportowych rozgrywających się na szerokich boiskach, stadionach, torach żużlowych), jak i zbliżeń (zoom optyczny z funkcją poprawy obrazu zapewnia dobre ujęcia, nawet gdy rejestrator siedzi na tylnych trybunach).

Kamery sportowe do nagrywania własnej aktywności fizycznej

Każdy miłośnik sportów, zwłaszcza wyczynowych, zna kamery sportowe co najmniej ze słyszenia. Popularne są zwłaszcza dwa modele: GoPro i kamera sportowa Sony (https://fotoforma.pl/sony-dsc-rx0.html). Obie przyjmują formę niewielkiej i poręcznej kostki. Można je zamontować na kierownicy roweru, kasku, uprzęży ramiennej lub piersiowej. Takie kamery są odporne na niekorzystne warunki pogodowe oraz uszkodzenia mechaniczne. Sprawdzają się tak samo dobrze podczas wspinaczki górskiej i zjeżdżania na snowboardzie, jak i surfowania po oceanie.

Kamery sportowe GoPro i Sony (https://fotoforma.pl/strefa-marek/strefa-sony) mają wbudowane stabilizatory, więc energiczny ruch nie zakłóci dobrej jakości nagrania. Są też odporne na wstrząsy. Przykładowa rozdzielczość to 15,3 Mpix. By uczynić nagranie niepowtarzalnym, można skorzystać np. z funkcji rejestracji w bardzo zwolnionym tempie. Tak oto uchwycisz ruchy, których dostrzeżenie przekracza możliwości ludzkiej percepcji.

Dobierz rodzaj kamery do sytuacji i rejestruj rozgrywki ulubionej drużyny, zawody bliskiej osoby, a nawet własne eskapady. Dziel się nagraniami w social media lub dołączaj do prywatnej kolekcji, by móc do nich wracać po wielu latach.

Poprzedni artykułTelefony Apple – popularne wśród Polaków
Następny artykułKiedy naprawa pojazdu jest nieopłacalna?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj