Lampy pierścieniowe i namioty bezcieniowe – co warto o nich wiedzieć?

Podstawowym wyposażeniem każdego fotografa, bez względu na stopień zaawansowania, jest aparat. Jednak z biegiem czasu okazuje się, że dodatkowe akcesoria znacznie poszerzają jego możliwości. Aparaty wyposażone w dużą matrycę i jasny obiektyw nie zawsze są w stanie wykonać dobrej jakości zdjęcie w trudnych warunkach oświetleniowych, dlatego wiele osób wykorzystuje lampy pierścieniowe. Z kolei namiot bezcieniowy umożliwia wykonanie profesjonalnych zdjęć produktowych, które w wielu przypadkach są niezbędne do sprzedaży w Internecie. Na jakie parametry techniczne należy zwrócić uwagę poszukując tych akcesoriów?

Lampy pierścieniowe – najważniejsze informacje w pigułce

Opisywane lampy można podzielić na dwie kategorie. Pierwszą z nich są modele przeznaczone do bezpośredniego montażu na obiektywie. Ich największą zaletą jest niska waga i mobilność. Najczęściej wybierają je fotografowie, którzy pracują głównie lub tylko i wyłącznie poza studiem. Takie lampy, dzięki dołączonym do zestawu adapterom, można używać ze wszystkimi najpopularniejszymi obiektywami firmy Sony, Olympus, Canon i Nikon.

Kilkadziesiąt źródeł światła w postaci energooszczędnych diod LED gwarantuje dobrą efektywność świetlną. Użytkownik może wybierać spośród kilku poziomów jasności i trybów świecenia (prawa strona, lewa strona lub cała lampa). Ponadto dzięki załączonemu filtrowi, można zmieniać barwę światła z zimnej na ciepłą. W większości przypadków lampy pierścieniowe są zasilane za pośrednictwem baterii typu AA.

Drugą grupą są lampy przeznaczone do zamocowania na statywie. W porównaniu do modeli mobilnych, charakteryzują się zdecydowanie większą średnicą, a co za tym idzie, większą mocą. Pełna regulacja temperatury barwowej gwarantuje wszechstronne wykorzystanie.

Namiot bezcieniowy – najważniejsze zalety

Jak sama nazwa wskazuje, namiot bezcieniowy umożliwia wykonanie fotografii bez cieni. Jest to niezwykle istotne w przypadku fotografii produktowej. Coraz więcej sprzedaży przenosi się do Internetu, dlatego zapotrzebowanie na zdjęcia tego typu nieustannie rośnie. Jedną z najważniejszych zalet namiotu jest kompaktowa i lekka konstrukcja. W praktyce oznacza to, że można go wykorzystywać dosłownie wszędzie, ponieważ transport nie sprawia żadnego problemu.

W sklepie GearPro znajdują się m.in. namioty o różnej wielkości. Podstawowe modele o kształcie sześcianu mają długość boku wynoszącą 30 cm. Idealnie sprawdzają się w przypadku fotografii mniejszych produktów, np. kosmetyków. Kolejną zaletą jest wymienne tło. Jego zmiana zajmuje dosłownie chwilę, a produkt zamiast na białym, jest fotografowany na zielonym, czerwonym, niebieskim, żółtym lub czarnym tle.

Namiot bezcieniowy z lampami LED – zasada działania

Każdy namiot przeznaczony do fotografii bezcieniowej został wykonany ze specjalnego poszycia, którego głównym zadaniem jest rozpraszanie światła. W asortymencie sklepu GearPro dostępny jest m.in. namiot do fotografii bezcieniowej, wyposażony w lampę LED. Jej pracą można sterować za pośrednictwem dołączonego do zestawu pilota. Lampa idealnie oświetla produkt z każdej strony, bez względu na jego kształt, czego wynikiem są perfekcyjnie wyglądające zdjęcia.

Warto również dodać, że namiot bezcieniowy z lampami może być wykorzystywany przez osoby, które nie posiadają drogich, pełnoklatkowych aparatów fotograficznych. Z powodzeniem mogą go używać osoby z budżetowym sprzętem, a nawet ze smartfonem.

Namiot do fotografii bezcieniowej – dodatkowe informacje

Warto wspomnieć, że namioty bezcieniowe umożliwiają wykonanie fotografii z różnej perspektywy, np. z góry i z przodu. Jest to niezwykle ważne z perspektywy osoby, która zamierza kupić produkt ze zdjęcia. Namiot bezcieniowy z lampami wyróżnia się prostą i intuicyjną obsługą, dzięki czemu może być z powodzeniem używany przez praktycznie każdego. Ponadto przygotowanie do pracy zajmuje dosłownie chwilę. Co więcej, sporo osób oferuje usługi fotografii produktowej z dojazdem do klienta.

Akcesoria przeznaczone do fotografii bezcieniowej

Chcąc osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty, fotografowie wykorzystują również specjalne stoły, na których umieszcza się produkt. Oczywiście całość znajduje się w namiocie bezcieniowym. Takie rozwiązanie umożliwia otrzymanie perfekcyjnie odciętego tła, charakteryzującego się idealnie białym kolorem. Namiot do fotografii bezcieniowej, w połączeniu ze stołem, gwarantuje najwyższą jakość zdjęć, która z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

Stół bezcieniowy pozwala na zmianę natężenia i barwy emitowanego światła, dzięki czemu każdy użytkownik może dopasować oświetlenie do swoich wymagań. Sterowanie odbywa się za pośrednictwem dołączonego pilota. Stół bezcieniowy dostępny w sklepie GearPro waży nieco ponad 1000 g, co w praktyce oznacza pełną mobilność. Warto dodać, że podkładka ma grubość zaledwie 10 mm. Sztywna konstrukcja umożliwia fotografowanie ciężkich przedmiotów, bez obawy o nieestetycznie wyglądające nierówne tło.

Maksymalna jasność urządzenia to aż 1200 lumenów. W razie potrzeby, stół może być również montowany do statywu i służyć jako dodatkowa lampa. Takie rozwiązanie pozwala na doświetlenie obiektów z różnych stron. Urządzenie jest wyposażone w wydajne, a jednocześnie energooszczędne źródła światła LED. Wysoka jakość wykonania gwarantuje długą żywotność i bezproblemowe użytkowanie stołu bezcieniowego, nawet w przypadku intensywnej eksploatacji.

Poprzedni artykułTestowanie oprogramowania – dowiedz się więcej!
Następny artykułKto pokrywa koszty paliwa w wynajętym samochodzie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj