Smartfon biznesowy – jaki wybrać?

Nowoczesne smartfony biznesowe powinny możliwie jak najlepiej zastępować komputer. Funkcjonalny smartfon z powodzeniem wykorzystasz podczas spotkań biznesowych czy wystąpień na konferencjach. Zobacz, jakie cechy powinien mieć dobry smartfon biznesowy, a także jakie ciekawe modele znajdziesz obecnie na rynku.

Jakie funkcje powinien posiadać smartfon biznesowy?

Rynek oferuje kilka modeli smartfonów, które przeznaczone są do użytku biznesowego, jednak nie oznacza to, że w firmie nie sprawdzi się po prostu dobry smartfon przeznaczony dla wszystkich. Ważne, żeby posiadał kilka istotnych funkcji.

  • Dobre połączenie z Internetem – prowadząc biznes, potrzebujesz szybkiego i stałego dostępu do sieci. Dlatego zwróć uwagę, bo telefon, który kupujesz do firmy obsługiwał sieć LTE. Natomiast niebawem standardem będzie zapewne sieć 5G.
  • Obsługa aplikacji – w biznesie wiodącym sposobem komunikacji jest e-mail. Dlatego smartfon firmowy powinien obsługiwać aplikacje pocztowe lub być wyposażony w autorskie rozwiązania (np. telefony Blackberry).
  • Pojemna bateria – jako przedsiębiorca będziesz prowadził wiele rozmów oraz wysyłał dziesiątki maili dziennie. Dlatego wybierz smartfon z baterią o pojemności przynajmniej 4000 mAh. Dobrym rozwiązaniem okaże się telefon z wymienną baterią.
  • Dobra rozdzielczość przedniej kamery – dzisiejszy biznes opiera się na wideokonferencjach, dlatego ważna jest wysoka rozdzielczość przedniej kamery, dzięki której Twoi rozmówcy zobaczą ostry i wyraźny obraz.

Samsung Galaxy Note – smartfony przeznaczone do biznesu

Jedną z najbardziej funkcjonalnych i najlepiej przystosowanych do użytku biznesowego jest seria smartfonów Samsung Galaxy Note. Obecnie jednym z najlepszych modeli jest Galaxy Note 10 Plus. Jest to telefon o bardzo dużej wydajności oraz żywotnej baterii. Jednak kluczem są tutaj funkcje stworzone specjalnie z myślą o wykorzystaniu w biznesie.

Dex – zmień swój smartfon w komputer

Jedną z nich jest tryb Dex, który w zasadzie zmienia telefon w komputer. Wystarczy podłączyć go do monitora przy użyciu kabla USB, by móc korzystać z przeglądarki, pakietu Office i wielu aplikacji biznesowych. Akcesoria peryferyjne, takie jak np. klawiatura dopełnią funkcjonalność urządzenia.

Inne funkcje typowo biznesowe to np.:

  • rysik S-Pen – połączony przez Bluetooth, umożliwia pisanie czy choćby przewijanie slajdów prezentacji,
  • wiele systemów komunikacji – LTE, Bluetooth, NFC, GPS pozwalają na bardzo zróżnicowane metody komunikacji oraz połączeń z innymi urządzeniami.

Popularne smartfony także dla firm

Samsung Galaxy Note 10 Plus to opcja dla najbardziej wymagających użytkowników. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by w firmie wykorzystać smartfony przeznaczone również dla użytkowników indywidualnych. Możesz sięgnąć po flagowe modele najpopularniejszych marek, takich jak Samsung Galaxy S20, iPhone 11 Pro Max czy Huawei Mate 30 Pro. Dużą popularnością w biznesie cieszą się smartfony Xiaomi. Model Redmi Note 8 Pro nie ustępuje funkcjonalnością i wydajnością smartfonom marek premium, a jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny cenowo.

Poprzedni artykułEtui na telefon na każdą okazję – jakie najlepiej będzie Ci pasować?
Następny artykułMapy Google na telefonach Huawei – jak prosto z nich korzystać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj