Mapy Google na telefonach Huawei – jak prosto z nich korzystać?

Czy Mapy Google na telefonach Huawei są dostępne? Tutaj odpowiedź na to pytanie, nie jest taka prosta. Samej dedykowanej aplikacji nie znajdziemy, jeżeli smartfon korzysta tylko z usług Huawei Mobile Services. Nie oznacza to jednak tego, że z nawigacji samochodowej nie da się korzystać z pomocą Map Google. Całe szczęście, są także inne rozwiązania, które sprawiają, że nawigacja na smartfonach Huawei jest prosta i bezproblemowa.

Mapy Google na telefonach Huawei

Można być przyzwyczajonym do tego, że uruchamianie Map Google, polega jedynie na włączeniu aplikacji. Jedno kliknięcie i gotowe. W przypadku urządzeń Huawei, które nie mają dostępu do usług Google (np. najnowsze modele z serii Huawei P40), trzeba zrobić coś innego, żeby dostać się do nawigacji samochodowej stworzonej przez giganta z Mountain View. Całe szczęście, nie jest to trudne zadanie i każdy sobie z nim poradzi. Co najwyżej, może się z początku wydawać, że to nienaturalne zachowanie, ale takie uczucie szybko mija.

Jak włączyć Mapy Google na Huawei z HMS?

Żeby skorzystać z Map Google na smartfonach Huawei, należy po prostu przerzucić się na wersję przeglądarkową usługi. Innymi słowy, trzeba włączyć dedykowaną przeglądarkę (aplikacja Browser), a następnie wpisać w pasku wyszukiwania adres maps.google.pl lub maps.google.com. Wtedy zostaniemy przeniesieni do normalnej wersji nawigacji, gdzie bez trudu da się wpisać cel podróży, ustalić punkty postojowe czy zobaczyć przewidywany czas dotarcia do celu. Sposób działania nawigacji Google na smartfonach Huawei w przeglądarce, nie różni się specjalnie od tego, który można znać z aplikacji producenta.

Jak nie Mapy Google, to co?

Sytuacja Google i Huawei sprawiła, że niektórzy użytkownicy smartfonów, mogą obawiać się braku podstawowych usług, do których zdążyli się już przyzwyczaić. Jak widać, da się korzystać z nawigacji Google, ale także i z Gmail czy YouTube. Jednak Huawei postanowiło wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów i co chwila dodaje do AppGallery (sklepu z aplikacjami) kolejne, ciekawe nowości. Jedną z nich jest AutoMapa.

AutoMapa dla użytkowników Huawei z HMS, jest darmowa i z dożywotnią licencją. Dzięki temu mogą oni korzystać z nawigacji samochodowej, gdzie mapy aktualizowane są na bieżąco, bez konieczności opierania się na usługach Google. Oczywiście dalej mogą z nich korzystać, ale mają także inne możliwości. Jak więc dobrze widać, nie ma narzucania ograniczeń, a są korzyści.

Poprzedni artykułSmartfon biznesowy – jaki wybrać?
Następny artykułJak uruchomić kartę eSIM na swoim telefonie? Sprawdź nasz poradnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj