Czym jest Net.Framework?

Czym jest Net.Framework?

Programowanie to nie tylko nieustanne pisanie kodu i tworzenie nowych funkcji. Programiści bardzo często korzystają z gotowych już rozwiązań, dzięki którym praca nad projektem przebiega sprawniej. .Net.Framework jest właśnie miejscem, w którym można znaleźć wiele już napisanych fragmentów kodu i umieścić je w swoim programie. Jak to dokładnie działa i kto może mieć do niego dostęp?

.Net.Framework jest jedną z bezpłatnych zbiorów bibliotek, który korzysta z języka .net. O tym, czym jest biblioteka w rozumieniu programisty, można powiedzieć, że to zbiór funkcjonalności, metod, a także funkcji pomocnych w codziennej pracy.

Czym jest Net.Framework?

Czym jest Net.Framework? .net framework to bezpłatny zbiór bibliotek, który wykorzystuje rodzina języków .net. Wśród nich znajdują się m.in.: C#, Visual Basic .NET czy F#. Biblioteki budowane są przez społeczność, czyli programistów specjalizujących się w różnych językach oraz tworzących różne projekty. Dzięki tej różnorodności biblioteka .net.framework bogata jest w wiele przydatnych rozwiązań, z których mogą skorzystać zarówno nowicjusze, jak i doświadczeni koderzy. Aby napisana funkcjonalność trafiła do biblioteki, musi najpierw zostać zaakceptowana przez tworzącą ją społeczność lub przez twórcę danego języka. Daje to gwarancję, że zbiory bibliotek oferuje pewne i efektywne rozwiązania programistycznych problemów.

Po co powstał .net.framework? Przede wszystkim przyspiesza i optymalizuje on pracę programistów. Nie trzeba pisać całego kodu od nowa, a wystarczy skorzystać z gotowych, dostępnych publicznie fragmentów. Najczęściej używanym językiem z rodziny .net jest C#. Pracując z nim, ma się najwięcej do czynienia ze zbiorem .net.framework. Nie należy jednak utożsamiać .net.framework z C#. Zasadniczą różnicą pomiędzy nimi jest fakt, iż .net.framework to środowisko, a C# język programowania.

Platforma .net składa się z trzech podstawowych bloków:

  • CLS – zawiera specyfikacje oraz zasady precyzujące zgodność kodu binarnego z dostępnymi kompilatorami .Net,
  • CLR – stanowi trzon platformy .Net i odpowiada za kompilację oraz uruchamianie kodu pośredniego; także lokalizuje, wczytuje i zarządza typami .Net,
  • CTS – opisuje dane udostępnione przez środowisko.

Dofinansowanie do kursu

Dofinansowanie do kursu programowania to świetna motywacja, by zdecydować się pójść w tym kierunku. Można liczyć na zwrot aż 25% inwestycji i zdobyć pracę bezpośrednio po kursie. Dofinansowanie przysługuje osobom pełnoletnim mającym polskie obywatelstwo.

Poprzedni artykułZalety monitoringu GPS
Następny artykułProxy – co to jest i do czego służy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj