Popularne usterki urządzeń Apple

MacBook Pro oraz MacBook Air są wybierane przez miliony użytkowników na całym świecie. Popularność zawdzięczają intuicyjnemu systemowi i baterii, która po latach użytkowania nadal potrafi wytrzymać do 12 godzin. Świetnie zaprojektowana klawiatura oraz touchpad obsługujący gesty składające się z dwóch, trzech i czterech palców – to dodatkowe atuty. Komputery te są częstym wyborem do pracy związanej z grafiką. Dobrej jakości matryce LED i wysokie parametry zapewniają płynna prace nawet przy tak wymagających programach. Jednak żadna elektronika nie jest wolna od wad. Poniżej przedstawione zostały częste usterki tych urządzeń.

Użytkownicy laptopów firmy Apple mają często problemy z przegrzewaniem się urządzenia. Zdarza się że wraz z wzrostem temperatury spada wydajność – przegrzany procesor nie jest w stanie uzyskać takich wyników jak układ w optymalnej temperaturze. Najbardziej ten problem uderzył w posiadaczy MacBook Pro z 2015 roku. Jest to laptop dla profesjonalistów posiadający chip Intel Core i9, który ze względu na wysoką temperaturę uzyskiwał gorsze wyniki niż jego słabsi konkurenci. W przypadku tego modelu częściowo pomogła aktualizacja systemu, pozwalająca na używanie sprzętu z zapowiadaną efektywnością. Jednak typową pomocą jest naprawa układu chłodzenia – wyczyszczenie oraz konserwacja podzespołów.

Warto wspomnieć o kilku trwających akcjach serwisowych. Dotyczą one między innymi MacBook Air z 2018. Posiada on wadę fabryczną płyty głównej, która uniemożliwia włączenie komputera. W MacBook Pro 15” wypuszczonym w latach 2015 – 2017 są wymieniane przegrzewające się baterie. Niewielki procent użytkowników rożnych modeli laptopów Apple może natknąć się na problemy z klawiaturą. Klawisze działają w „dziwny” sposób a znaki nie są wyświetlane lub powtarzają się.

IPhone ma na swoim koncie udział w kilku aferach, które odbiły się szerokim echem w świecie techniki. Były to np.: chipgate, bendgate czy scratchgate. W przypadku laptopów mówimy o tzw.: flexgate dotyczącym MacBook Pro wypuszczonym na rynek w latach 2016 – 2018. Jest to problem z podświetleniem – wyświetlacz jest czasami lub stale niedoświetlony w dolnej części albo podświetlenie nie działa w ogóle. W tym modelu zostały użyte dużo cieńsze i niestety mniej wytrzymałe przewody. Po kilku miesiącach używania (otwierania i zamykania klapy) kable się przecierały a do wymiany należało doliczyć koszt demontażu całej obudowy oraz matrycy. Na szczęście Apple uruchomił program naprawy usterki.

Urządzenia firmy Apple nie należą do najtańszych rozwiązań na rynku i powyższe problemy mogą sprawiać wrażenie zniechęcających. Jednak firma prowadzi akcje serwisowe, w trakcie których urządzenia są naprawiane lub wymieniane na nowe za darmo. Jeśli nie mamy gwarancji lub naprawa wykracza poza nią, możemy wybrać zaufany serwis Apple. Warto mieć także na uwadze, że żadne urządzenie nie jest wolne od wad. Komputery firmy Apple cechują się niską awaryjnością na tle swojej konkurencji. Dzieje się tak ponieważ na cenę urządzenie ma wpływ wybór sprawdzonych dostawców oraz brak budżetowych podzespołów. Apple nie wybiera kompromisu jako rozwiązania.

Poprzedni artykułPłyty winylowe – pierwsze kroki audiofila
Następny artykułJak skutecznie chronić swojego iPhona?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj