Montaż PCB – wycena montażu obwodów drukowanych

Na polskim rynku funkcjonuje wiele firm wykonujących usługę montażu obwodów drukowanych. Każda taka usługa wyceniana jest indywidualnie, a jej koszt uzależniony m.in. od wielkości zlecenia (ilości płytek), stopnia skomplikowania płytki, ilości elementów trudnych do montażu czy też czytelności dokumentacji montażowej. Za odpowiednie przygotowanie dokumentacji technicznej odpowiada klient, choć większość firm wykonujących obwody drukowane oferuje wsparcie podczas generowania plików produkcyjnych.

Montaż elektroniki SMD i THT

Montaż PCB to usługa kierowana do wszystkich firm i instytucji, które mają zapotrzebowanie na kompleksową obsługę w zakresie produkcji elektronicznej. Najczęściej chodzi o montaż elektroniki SMD i THT, ale klienci mogą skorzystać także z innych usług i technologii montażu. Przykładowo firma Evatronix oferuje zarówno montaż SMD, THT, jak i mieszany. Zajmuje się montażem automatycznym i ręcznym, ołowiowym i bezołowiowym, montuje komponenty w obudowach niestandardowych, jak i komponenty w niewielkich rozmiarach. Ponadto oferuje jedno- i dwustronne montowanie komponentów na obwodach, montaż z elementów dostarczonych przez klienta, lutowanie w piecu SMD lub w osłonie azotu, lutowanie na fali elementów SMD i THD, a także montaż układów w obudowach.

Montaż PCB – wycena na podstawie przesłanej dokumentacji

Obecnie firmy zajmujące się montażem elektroniki SMD i produkcją obwodów drukowanych, chcąc ułatwić klientom proces składania zamówienia, zamieszczają na swoich stronach internetowych specjalne formularze. Za ich pomocą klienci mogą przesłać dokumentację techniczną, a także przekazać uwagi dotyczące zamówienia. Po zapoznaniu się z przesłaną dokumentacją możliwa jest wycena usługi montażu PCB.

Każde z zapytań rozpatrywane jest indywidualnie. Gotowa wycena trafia do klientów tak szybko, jak to możliwe – tym szybciej, im lepiej zostanie przygotowana dokumentacja produkcyjna. Prawidłowo przygotowana dokumentacja montażowa ułatwia i przyspiesza nie tylko przygotowanie oferty, ale i późniejszą realizację zlecenia produkcyjnego.

Poprzedni artykułSystem WMS od Syneo.pl – wdrażaj, bo warto
Następny artykułTwój smartfon szwankuje? Skorzystaj z pomocy serwisu naprawczego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj