Jak uruchomić kartę eSIM na swoim telefonie? Sprawdź nasz poradnik

Technologia eSIM to prawdziwa rewolucja na rynku telekomunikacyjnym. W Polsce jako pierwsza, i na ten moment jedyna, wprowadziła ją firma Orange. Jak działa  wirtualny zamiennik tradycyjnej karty SIM i jak aktywować go we własnym smartfonie? Przeczytajcie.

Czym jest karta SIM?

Karta SIM pozwala na identyfikację klienta za pomocą przypisanych jej specjalnych numerów. Pierwsze karty SIM znacznie różniły się od tych, które znamy obecnie, a ich wielkość była zbliżona do kart płatniczych. Z czasem ulegały stopniowej redukcji, aż do rozmiarów nano. Obecnie, dzięki Orange mamy możliwość korzystania z najnowszego rozwiązania, jakim jest wirtualna karta, czyli eSIM.

Co wyróżnia eSIM?

eSIM to wirtualny odpowiednik jej plastikowej poprzedniczki. Posiada takie same funkcje, jak tradycyjna karta – tak samo zawiera indywidualny numer, pozwala na łączenie się z siecią komórkową, można również zmienić przypisany do niej numer telefonu, czy zablokować ją w przypadku zgubienia urządzenia. 

Podstawowa różnica jest jednak taka, że aby ją nabyć, nie trzeba udawać się do salonu, ani czekać na kuriera. Wystarczy pobrać ją na swój telefon –  czynność ta zajmuje dosłownie kilka minut. Na aktywację eSIM nie musisz czekać, działa od razu po uruchomieniu. 

Obecnie możliwość skorzystania z eSIM dostępna jest jedynie dla użytkowników Orange, również najnowszej oferty Orange Flex.  Jednak ich rosnąca popularność z pewnością spowoduje, że w najbliższym czasie staną się powszechne.

Kto może skorzystać z eSIM?

Karta eSIM dostępna jest dla klientów Orange, którzy posiadają odpowiednie urządzenia obsługujące technologię eSIM. Oprócz licznych modeli marki Apple (iPhone Xr, XS, XS Max, iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max), do listy dołączyły niedawno: Motorola Razr oraz Samsung Galaxy Fold, Samsung Galaxy S20 i Samsung Galaxy Z Flip. eSIM jest również kompatybilna z niektórymi smartwatchami i tabletami. 

Poprzedni artykułMapy Google na telefonach Huawei – jak prosto z nich korzystać?
Następny artykułZdalne prowadzenie szkoleń z Samsung Flip

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj