Oprogramowanie CAD CAM – system CAD dla programistów CAM

Firmy produkcyjne coraz chętniej inwestują w nowoczesne maszyny CNC oraz oprogramowanie CAD CAM, bo tylko takie połączenie rzeczywiście przyczynia się do optymalizacji procesów produkcyjnych przy jednoczesnej redukcji kosztów wytwarzania. Programy CAM i CAD można zakupić osobno, ale znacznie lepszym rozwiązaniem jest wdrożenie kompatybilnych systemów od tego samego producenta. Doskonale sprawdza się zwłaszcza połączenie elastycznego oprogramowania CAM z systemem CAD stworzonym z myślą o CAM, a w szczególności o pracy technologa produkcji.

Program CAD, który przyspiesza programowanie procesów NC

W Europie, w tym także i w Polsce, dużą popularnością cieszą się rozwiązania od światowych liderów w dziedzinie komputerowego wsparcia wytwarzania. Jednym z nich jest znana jako pionier innowacji firma OPEN MIND Technologies AG, która opracowała oprogramowanie CAD CAM wykorzystywane w rozmaitych firmach produkcyjnych, a szczególnie w branży motoryzacyjnej, metalurgii, lotnictwie czy energetyce. Programy CAM i CAD od OPEN MIND Technologies AG można nabyć na tej stronie internetowej.

Jeśli chodzi o wspomniany system CAD dla technologa produkcji, jest to 64-bitowa, niezwykle wydajna i intuicyjna aplikacja, która znacznie przyspiesza programowanie procesów NC. Doskonale radzi sobie z codziennymi wyzwaniami, z jakimi w swojej pracy musi zmierzyć się technolog produkcji. Taki system musi w całości sprostać wymaganiom użytkowników, a tym samym stanowić realne wsparcie dla programu CAM. Tylko wtedy produkcja przyspieszy, niezależnie od stopnia skomplikowania procesu wytwarzania.

Oprogramowanie CAD CAM i jego wydajność

Dzięki połączeniu funkcjonalności obu produktów (programy CAD i CAM), otrzymujemy wydajny system, który pozwala programistom CAM na przyspieszenie pracy maszyny CNC, a jednocześnie na wyeliminowanie błędów i zwiększenie żywotności narzędzi kształtnych. Programista ma bezpośredni dostęp do wszystkich funkcji CAD, dzięki czemu wzrasta ogólna wydajność systemu. Mimo że jest to rozwiązanie niezwykle zaawansowane, jego obsługa nie jest kłopotliwa. Rozwiązania od OPEN MIND Technologies AG cechują się dużą przejrzystością i łatwością obsługi. Oczywiście nie oznacza to, że nowy użytkownik systemu nie otrzymuje wsparcia. Przeciwnie – oprogramowanie CAD CAM wdrażane jest przez dostawców, którzy zajmują się również szkoleniem pracowników.

Najnowocześniejsza technologia CAM

Elastyczne systemy CAD CAM są łatwe w obsłudze, dlatego po szkoleniu praktycznym każdy pracownik firmy produkcyjnej może samodzielnie programować obróbkę. Nowoczesne technologie zostały wykorzystane przy standaryzacji i automatyzacji programowania. Tym samym codzienna praca technologa produkcji (tworzenie, zarządzanie) staje się o wiele łatwiejsza. W tym miejscu koniecznie należy wspomnieć, że wszystkie funkcje CAD oraz CAM są dostępne w jednym interfejsie użytkownika, dzięki czemu możliwa jest bardzo przejrzysta i rzetelna praca.

Poprzedni artykułWojna o druk
Następny artykułAplikacje dla handlowców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj