Testy obciążeniowe stron internetowych – dlaczego warto wykonywać?

Jeżeli jesteś właścicielem biznesu internetowego to z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo istotna jest twoja prezencja w sieci. Twoje social media muszą być nienaganne, musisz dawać swoim odbiorcom mnóstwo użytecznej wiedzy, aby w ogóle chcieli cię obserwować a twoja strona musi być czytelna i szybko się ładować aby ktoś chciał na nią wchodzić. Niestety ciężko jest samodzielnie ocenić, jak szybko ładuje się nasza strona internetowa, bo często mamy do dyspozycji wyłącznie własny sprzęt. Jak więc sprawdzić, czy naszym obserwatorom także szybko ładuje się nasza strona i nie muszą oni czekać?

  1. Dlaczego warto sprawdzać, jak szybka jest twoja strona internetowa?
  2. Testy wydajnościowe – sprawdź, czy twoja strona szybko się ładuje
  3. Gdzie znajdziesz dobre testy wydajnościowe dla swojej strony?

Dlaczego warto sprawdzać, jak szybka jest twoja strona internetowa?

Płacisz za to, aby twoja strona znajdowała się na jakiejś domenie i aby prezentowała się profesjonalnie? Zależy ci, aby jej końcówka brzmiała odpowiednio .pl albo .com? Robisz to wszystko po to, aby uwiarygodnić swój internetowy biznes przed potencjalnymi klientami? Jeżeli tak, to z pewnością nie będziesz zadowolony jeżeli dowiesz się, że to wszystko może pójść jak krew w piach, jeżeli twoja strona nie załącza się szybko lub co gorsza ładuje się bardzo wolno. Mało kto chce czekać na to, aby jakakolwiek strona się załadowała. Przez ten czas może przecież wejść na pięć innych stron o podobnej tematyce.

Testy wydajnościowe – sprawdź, czy twoja strona szybko się ładuje

W jaki jednak sposób dowiedzieć się, czy twoja strona odpowiednio szybko się ładuje i nie wystawia cierpliwości twoich potencjalnych klientów na próbę? Najłatwiej jest to zrobić za pomocą tak zwanych testów wydajnościowych. Takie testy obciążeniowe działają nie tylko na stronach internetowych czy w sklepach online, ale również na aplikacjach mobilnych czy na platformach VOD. Dlatego właśnie warto jest zdecydować się na ich przeprowadzenie.

Gdzie znajdziesz dobre testy wydajnościowe dla swojej strony?

Jeżeli chcesz przeprowadzić testy wydajnościowe na swojej stronie internetowej, to warto jest to zadanie powierzyć profesjonalistom. Będą oni w stanie odpowiednio zająć się twoim przypadkiem i sprawdzić twoją stronę swoimi profesjonalnymi narzędziami. Dzięki temu dowiesz się jak szybko i sprawnie działa twoja strona czy aplikacja mobilna. Takie testy z pewnością się u ciebie sprawdzą a jeżeli wykryją jakieś nieprawidłowości to będziesz wiedział, co trzeba naprawić.

Poprzedni artykułJak skutecznie sprzedawać w Internecie?
Następny artykułCzy warto kupić mop parowy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj