Czy warto kupić mop parowy?

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń, które mają za zadanie ułatwiać wykonywanie różnych codziennych obowiązków. Mop parowy to jedno z nich. Co przełomowego jest w tym urządzeniu? Przede wszystkim fakt, że jedynie za pomocą czystej wody bez dodatku żadnego detergentu potrafi ono nie tylko czyścić mocno zabrudzone powierzchnie, ale w dodatku także je dezynfekować. Jak działa mop parowy i czy jest on wart swojej ceny?

Jak używać mopa parowego?

Zamiast wlewać wodę do wiadra, tak jak ma to miejsce w tradycyjnych modelach mopów, w przypadku urządzenia parowego wodę wlewa się do pojemnika umieszczonego w jego korpusie. Jej ilość zależy od modelu i pojemności. Następnie mop parowy potrzebuje podłączenia do sieci elektrycznej, żeby grzałka mogła rozpocząć swoją pracę. Podgrzewa ona wodę do odpowiedniej temperatury, aby móc uzyskać gorącą parę wodną.

Zależnie od wybranego modelu mopa parowego, może on posiadać regulację natężenia pary. W każdym tego typu urządzeniu para przepychana jest przez korpus aż do głowicy. Jej wysoka temperatura i wilgotność sprawiają, że z powierzchni schodzą nawet silne i suche zabrudzenia. Gorąca para niemal natychmiast znika z czyszczonej powierzchni, zostawiając ją czystą, zdezynfekowaną i suchą.

Mopy parowe od marki Ariete wyposażone są w wymienne końcówki w różnych rozmiarach. Chcąc umyć podłogę, warto sięgnąć po największą z nich, żeby czyszczenie jej dużej powierzchni zabrało możliwie jak najmniej czasu. Mopem parowym można czyścić także okna, tapicerkę meblową, płytki i fugi, czy nawet dywany albo piekarniki. Do mniejszych powierzchni zaleca się założenie mniejszej końcówki, żeby podczas czyszczenia móc dostać się we wszystkie zabrudzone zakamarki.

Mycie i dezynfekcja bez detergentu

Mopy z reguły służą jedynie do czyszczenia powierzchni takich jak podłogi, tymczasem mop parowy jest w stanie ją także zdezynfekować. Jakie detergenty działają w ten sposób? Głównie silne, chemiczne i drażniące. Ich stosowanie w domu, w którym żyją małe dzieci, zwierzęta, osoby starsze, czy choćby alergicy, potrafi być kłopotliwe.

Tymczasem dezynfekujące działanie gorącej pary wodnej znane jest już od dawna. Nie bez powodu nawet dziecięce artykuły takie jak butelki na mleko wyparza się właśnie w parze wodnej, aby pozbyć się wszystkich niebezpiecznych dla dziecka bakterii i drobnoustrojów. Dezynfekcja parą wodną nie pozostawia po sobie zapachu, jest w pełni bezpieczna dla zdrowia i może być stosowana nawet przy niemowlętach. To właśnie idea włoskiej marki Ariete – tworzyć proste urządzenia użytku domowego, które korzystają ze znanych wszystkim, a często niedocenianych rozwiązań.

Mop parowy – kiedy takie urządzenie przyda się w domu?

Mop parowy to funkcjonalne i uniwersalne urządzenie czyszczące, które z całą pewnością sprawdzi się w niejednym domu. Są sytuacje, kiedy jego wybór jest szczególnie wskazany. Dla kogo mop parowy może okazać się wyborem idealnym?

  • Dla rodzin z małymi dziećmi, zwierzętami, seniorami, alergikami, lub kimkolwiek, kto jest wrażliwy na działanie silnych detergentów.
  • Dla tych, którzy chcą oszczędzić na zakupie kosztownych środków czyszczących.
  • Dla kogoś, kto ma dość żmudnego domywania trudnych do usunięcia zanieczyszczeń.
  • Dla każdego, kto poszukuje urządzenia uniwersalnego, nadającego się do czyszczenia różnych powierzchni, z wymiennymi końcówkami dla zachowania pełnej higieny.
Poprzedni artykułTesty obciążeniowe stron internetowych – dlaczego warto wykonywać?
Następny artykułJak zrobić dobrze wyglądające zdjęcie jedzenia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj