Na co uważać przy zakupie auta używanego z komisu?

Wprawdzie komisy samochodowe nie są dzisiaj tak popularne jak kiedyś, to jednak nadal działają w wielu miastach w Polsce. Gdy chcemy zdecydować się na zakup auta z komisu, warto pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, aby transakcja była całkowicie udana!

Autokomisy oferują samochody różnych marek – możemy znaleźć w nich zarówno kompaktowe auta miejskie, jak również luksusowe limuzyny oraz SUV-y. Jest w czym przebierać, lecz nie zawsze szeroki asortyment jest gwarancją udanego zakupu.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup auta w komisie, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. O czym warto pamiętać?

Sprawdź stan techniczny auta

Klienci korzystający z komisów samochodowych powinni pamiętać o tym, że dostępne w nich auta nie zawsze są w takim stanie technicznym, jak ten opisany na etykiecie. Zdarza się, że w sprzedaży znajdziemy także auta powypadkowe określane jako „igła”!

Zatem zawsze warto dokładnie przyjrzeć się stanowi technicznemu pojazdu. Można zrobić to samemu, gdy mamy odpowiednią wiedzę i doświadczenie, ale można także poprosić o pomoc osoby, które lepiej znają się na rzeczy.

Gdy nie wiemy, jak dokładnie skontrolować stan techniczny auta, listy z kluczowymi punktami można sprawdzić on-line. Swoje usługi w tym zakresie oferują również firmy rzeczoznawcze, których pracownicy mogą w cenie kilkuset złotych dogłębnie sprawdzić pojazd na życzenie klienta.

Jeśli szukamy lepszych ofert niż autokomisy Warszawa ma wiele salonów dealerskich, w których znajdziemy używane auta bez ryzyka!

Przeczytaj umowę, którą masz podpisać

Jeśli chcemy zdecydować się na kupno konkretnego modelu auta z komisu, powinniśmy również pamiętać o tym, żeby sprawdzić umowę przed jej sygnowaniem. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim cena pojazdu w umowie nie powinna być zaniżona. W przeciwnym przypadku możemy mieć problem z odzyskaniem pełnej kwoty, którą wpłaciliśmy. W umowie nie powinny znaleźć się także klauzule niedozwolone, na przykład zabraniające kupującemu skorzystania z prawa do reklamacji w przypadku ukrytych wad pojazdu.

Poprzedni artykułNie zwlekaj – przetestuj moc Abartha!
Następny artykułOkap Smeg – elegancki i funkcjonalny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj