Jakie nowe samochody kupują najczęściej Polacy?

Polacy kupili w 2018 roku aż 600 tys. nowych samochodów.

Czy to dobry wynik na tle poprzednich okresów badawczych? Które nowe samochody cieszą się największą popularnością?

Statystyki zakupu nowych aut w Polsce

Według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego w 2018 roku z salonów sprzedaży w całej Polsce wyjechało łącznie 600 708 sztuk samochodów osobowych i lekkich dostawczych. Wynik ten jest bardzo dobry, ponieważ sprzedało się o ponad 3 tys. sztuk samochodów więcej niż w 2017 roku, a był on uznawany za rekordowy na tle wcześniejszych okresów badawczych.

Jeśli nie będziemy brać pod uwagę aut dostawczych, w 2018 roku sprzedano w Polsce dokładnie 531 889 samochodów osobowych i tym samym przekroczono granicę pół miliona sprzedanych aut.

Jakie nowe auta sprzedają się w Polsce?

Polacy doceniają nowoczesne technologie i nie boją się inwestować w samochody z silnikiem innym niż diesel czy motor benzynowy. Kupujemy coraz więcej pojazdów w pełni elektrycznych i hybrydowych, przyjaznych dla środowiska. Salon Forda w Warszawie (https://www.autoplaza.com.pl/) potwierdza rosnące zainteresowanie kupujących autami z nowoczesnym, oszczędnym i ekologicznym napędem.

Zliczając, jakie auta kupują klienci indywidualni, a jakie firmy, można powiedzieć, że najpopularniejszą marką nowych samochodów kupowanych w Polsce jest Skoda. Sprzedała się ona w ubiegłym roku w nakładzie 69 535 egzemplarzy, poprawiając jednocześnie swój wynik o prawie 12 proc. W pierwszej piątce najchętniej wybieranych nowych aut znajdują się też samochody marki Ford. Ze statystyk wynika, że salony Forda sprzedały w całym 2018 roku 31 915 tys. sztuk swoich samochodów – różnych modeli.

Uznaniem wśród kupujących cieszą się zwłaszcza niewielkie, kompaktowe, ale jak najbardziej również nowoczesne modele Ford Focus i Ford Mondeo. Dla kierowców, którzy cenią sobie sportowe zacięcie oraz dynamiczne linie pojazdu przeznaczony jest Ford Kuga – SUV, który znakomicie prezentuje się na drodze.

Zapraszamy na stronę firmową Autoplaza: https://www.autoplaza.com.pl

Adres naszej siedziby to ulica Popularna 70 w Warszawie obok Makro Cash and Carry w Alejach Jerozolimskich. Możesz także skontaktować się z nami po nr tel. 48 22 4470000.

 

Poprzedni artykułJaki model samochodu miejskiego Hondy warto wybrać?
Następny artykułSerwerownia a Centrum Danych – różnice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj